Telefon - právní služby +420 377 224 205 Mobil - právní služby +420 723 878 058
Úvod » Právní novinky » Jak a kde odvést daň z nemovitosti v roce 2013?

Jak a kde odvést daň z nemovitosti v roce 2013?

Mnoho z nás vlastní nějaký pozemek, byt, rodinný dům, chatu či jinou nemovitost. Proto se na nás vztahuje povinnost zaplatit daň z nemovitosti. Daňové přiznání se mělo podat k 31. lednu 2013. Pokud jste tak neučinili, nepanikařte, protože pokud jste podali daňové přiznání již v minulých létech, nemusíte ho znovu podávat. Finanční úřad Vám zašle složenku s vyměřenou daní a Vy ji zaplatíte. Pouze si zkontrolujte údaj u čísla účtu, na který budete zasílat peníze, protože v důsledku změn organizace daňové správy došlo i ke změně čísel bankovních účtů.

Pokud jste v průběhu roku získali nemovitost (koupě či darování) nebo jste přistavovali, máte povinnost podat daňové přiznání. Pokud jste tak ještě neučinili, podejte přiznání v co možná nejkratší lhůtě.

Splatnost daně je stanovena na 31. května - pouze v případech, kdy vyměřená daň není vyšší než 5.000,- Kč. Při částce vyšší je daň splatná ve dvou stejných splátkách, nejpozději do 31. května a do 30. listopadu.

Od roku 2013 došlo též ke změně územní působnosti finančních úřadů a s tím spojeného přesouvání spisů. Místní příslušnost zůstává stejná, vždy je za rozhodující považováno místo, kde se nachází nemovitost. Daňová přiznání (rovněž i spisy) budou uložena u jednoho územního pracoviště, pokud máte několik nemovitostí na území jednoho kraje a místo Vašeho pobytu je ve stejném kraji.

V důsledku zrušení dosavadních finančních úřadů, které byly v téměř každém okrese, a vytvoření jednoho finančního úřadu (např. finanční úřad pro Plzeňský kraj) na území každého z krajů došlo ke zvětšení územní působnosti finančních úřadů. Většina bývalých finančních úřadů jsou nyní územními pracovišti (např. bývalý finanční úřad v Klatovech je nyní územním pracovištěm v Klatovech pro FÚ pro Plzeňský kraj).

V případě Vašich dotazů neváhejte kontaktovat naši právní kancelář.

PDF Zaujala vás tato novinka? Stáhněte si ji ve formátu PDF zde!

Publikováno: 29.03.2013  |  Autor: Mgr. Ing. Dušan Kopřiva

 

              


Máte zájem o naše právní služby?
Napište nám!

Vaše jméno: *
Předmět zprávy: *
Váš telefon: *
Váš e-mail:

Napište zprávu: *


Pole označená * jsou povinná.

Právní novinky


09
září

Držba - co je to?

Co znamená držba řádná, pravá a poctivá?

Mgr. Jaroslav Erhard


07
září

Bydlíte v nájemním bytě? Kdo je povinen platit údržbu a opravy?

Jaké náklady musí hradit nájemce?

Mgr. Jaroslav Erhard


03
září

Jak odevzdat byt po skončení nájmu?

Pozor na to, kdy byt vracíte.

Mgr. Jaroslav Erhard

Všechny novinky »